TROX'TA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Vakıfa ait şirket grubu TROX GmbH, sürdürülebilirliği şirket DNA'sının bir parçası olarak tanımlar. Köklü bir şirket olarak 1951'den beri uzun vadeli hedeflere, verimliliğe ve yeniliğe, sosyal ve toplumsal olarak sorumlu davranmamız gerektiğine inanıyoruz. Tüm değer zincirleri boyunca iklim korumasına önemli bir katkı sağlarken, müşterilerimize ve topluma, mevcut kaynakları mümkün olan en iyi şekilde kullanan bileşenler ve sistemler sunuyoruz. Sürdürülebilirlik, iş yapma şeklimizin merkezinde, büyümenin itici gücü ve aynı zamanda sorumluluğumuzun bir parçasıdır.

2040 YILINDA İKLİM NÖTR

Bizim için çevresel ve sosyal sorumluluk ile karlı büyüme bir aradadır. Bunun nedeni, sürekli iyileştirmelerin şirketimizi gelecek için daha uygun hale getirmesidir. Bu sadece enerji tasarrufu yapmak, su tüketimini azaltmak ve atıkları azaltmaktan daha fazlasıdır. 2040 yılına kadar iklim açısından nötr olma hedefimizi karşılamak için şirketimizi katı bir şekilde sürdürülebilirliği uygulamaya yönlendiriyor ve böylece üretken bir gelecek için bize sunulan girişimcilik fırsatlarından yararlanıyoruz.

17 SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFİ

Sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak, BM'nin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi ile güçlü bir şekilde mücadele ediyoruz. Bizim için bu hedefler, küresel bir şirket grubu olarak sorumluluğumuzun bir ifadesidir. Sürdürülebilir ekonomik kalkınma, teknik yenilik, enerji verimliliği ve hepsinden önemlisi insan refahı gibi önemli hedefleri içerir.

EYLEM İÇİN 6 STRATEJİK ALAN

Eylem için tanımlanmış 6 stratejik alandan oluşan 360° sürdürülebilirlik yaklaşımı ele alıyoruz. Bunlar, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin neredeyse tamamını kapsamaktadır. TROX'un stratejik eylem alanları, büyük ölçüde bu hedeflere ulaşmaya odaklanmıştır. Bu şekilde, zamanımızın zorlukları ile başa çıkmayı, sürdürülebilir yaşamı ve çalışmayı aktif olarak teşvik etmek istiyoruz.

Ayrıntılı eylem alanları

ÜRÜN

TROX'un çevresel ayak izi, büyük ölçüde ürünlerin kendileri tarafından belirlenir. Ürünlerimiz, insanlara optimum hava kalitesi ve sıcaklığın yanı sıra, artırılmış güvenlik (yangın koruması) sağlar. Bu noktada, uzun hizmet döngülerine ve enerji verimliliğine inanıyoruz.

ÜRETİM

Enerji ve su kaynaklarının dikkatli kullanılmasına, atıkların önlenmesine ve optimum çalışma koşullarına özen gösteriyoruz. TROX GROUP'un dünya çapındaki 19 üretim tesisinin tamamında prosedürleri ve sürdürülebilirlik yönlerini iyileştirmek için TROX üretim sistemimiz TPS'i kullanıyoruz.

MOBİLİTE VE LOJİSTİK

Mal taşımacılığımızın CO2 tüketimini azaltmaya ve ambalaj malzemelerinde kullanılan kaynakları optimize etmeye çok önem veriyoruz. Müşterilerimize yakın üretim yapıyoruz, toplu taşıma yapıyoruz, taşınabilirliği iyileştirmek için doğru nakliyecileri seçtiğinizden ve paketlemeyi optimize ettiğinizden emin oluyoruz.

ALT YAPI

TROX'un operasyonel altyapısı sürdürülebilirliği hedefler. Binalarda enerji ve suyun verimli kullanımı CO2 emisyonlarını azaltır ve işletme maliyetlerini düşürür. Ürünleri baştan aşağı yeniden kullanılabilir malzemeler ile mümkün olan her yerde geri dönüştürecek şekilde planlıyoruz.

SOSYAL KONULAR

Çalışanlarımız, iş stratejimizin uygulanmasının ve başarımızın anahtarıdır. İş yönetimi, sağlık yönetimi ve çalışanlar için güçlü bir eğitim konsepti, bağlılığı sürdürülebilir bir şekilde teşvik eder ve potansiyeli ortaya çıkarır.

HALKLA İLİŞKİLER

Bizim için iletişim; müşteriler, iş ortakları ve çalışanlarla etkileşim anlamına gelir. Yaşamaya değer bir geleceğe ulaşmak için bir etki yaratmamızı ve sorumluluklarımızı yönetmeliklere, yönergelere ve yasalara dahil etmemizi sağlayan güçlü bir ağın parçasıyız.

TROX PRESENTS ...

THE 2020 SUSTAINABILITY REPORT

Our efforts to promote sustainability are in line with a key value of our corporate policy, as well as with an important mega trend: health. Healthy people, thanks to good, clean air and a healthy environment.

The many uncertainties of a year shaped by the coronavirus, highlight the true importance of this fundamental value and mega trend. This is why we think of sustainability as an opportunity for TROX to stand out as an employer and a solution provider.

Click to browse the report

THE 2019 SUSTAINABILITY REPORT

TROX has published its first company-wide sustainability report. “Sustainability is not static – on the contrary. Acting sustainably as a company means a continuous, long-term process which we drive forward with new steps and measures years on year,” explains Udo Jung, Managing Director for Distribution, Technology and Production (TROX GmbH). “This report sets out to illustrate what we have achieved so far and how we want to act in future.”

Our future needs commitment. Find out how the foundation-owned TROX company group is mastering the challenge of comprehensive sustainable action.

Read More

BREEAM SERTIFIKASI

BREEAM (İngiliz Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu), genel bina konseptini değerlendiren bir sertifikasyon sistemidir. BREEAM, binanızın değerlendirildiği dokuz ana kategoriyi belirtir. Krediler her kategori için verilir ve ağırlıklandırılır. Bu, bina için "Geçti" ile "Üstün" arasındaki derecelendirmelerde nihai bir puanla sonuçlanır. Genel olarak, BREEAM sertifikası bir kalite etiketidir; bina tasarımında sürdürülebilirliğe ve binalardaki ürünlerin çevresel etkilerine odaklanmanızı teşvik eder.

TROX, ürünlerimizi diğer yapı bileşenleriyle birlikte kullanarak farklı kategorilerde bu kredilerin elde edilmesine yardımcı olabilir. TROX ürünleri, bu dokuz ana kategoriden altısında katkıda bulunabilir ve etki edebilir.

Detaylı bilgi için TROX broşürünü indirin.

TROX'UN SÜRDÜRÜLEBİLİR REFERANS PROJELERİ

HOHO VIENNA

Dünyanın en yüksek ikinci ahşap gökdeleni için odak noktası çevreyi ve kaynakları korumaktı. Bu, TROX'un yüksek düzeyde sürdürülebilirlik ve kalite özlemi için mükemmel bir eşleşmedir. Basınçlı klima sistemi, yangın durumunda acil çıkış ve kurtarma yollarının dumansız kalmasını sağlamak için yüksek kaliteli, koordineli bileşenler kullanır. Bu çözümü özel yapan BUS kontrol ünitesidir. Yalnızca malzeme ve kablolama maliyetlerinden tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda esnek kalır.

INTERNATIONAL QUARTER LONDON

International Quarter London, işin geleceğini temsil ediyor. Burası yeni ticari alanların, restoranların, kafelerin ve apartmanların yanı sıra 25.000 yeni, benzersiz işyerinin bulunduğu yerdir. TROX, mimarlarla birlikte ofis binası için özelleştirilmiş, tamamen yeni bir iklimlendirme çözümü geliştirdi: SKYBEAM, yüksek enerji verimliliği sayesinde teşvik edici derecede düşük işletme maliyetleriyle dünyada benzersiz bir esnekliğe sahip bir soğutma konvektörüdür.

LEUPHANA UNIVERSITÄT LÜNEBURG

Yeni genel merkez için önemli planlama kriterleri özellikle sürdürülebilir inşaat ve elektriğin aydınlatma, havalandırma ve iklimlendirme açısından ekonomik kullanımıydı. TROX'un maksimum uygun şekilde koordine edilmiş iklimlendirme sistemi seçildi. Havalandırma ve iklimlendirme sisteminin merkezi kontrolörü, hacimsel akış kontrolörü ve hava geçişleri, özellikle düşük enerji tüketimi, duman tahliye vanaları ve yangın kepenklerinin yanı sıra ideal öğrenme ve öğretme koşulları sağlar.

production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://*.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://*.onventis.com http://localhost:63342 http://cerebrum.local", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

E-posta ile bağlantı göndererek bu sayfayı tavsiye et

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


Attachment (max. 10MB)

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..