TROX TJN Jet Nozüller ile Konforlu İklimler

genel görünüme geri dön
tarih

09.07.2014

yönerge

ürünler

Jet nozüller, besleme havasının tahliye noktasından işgal edilen bölgeye büyük mesafe kat etmek zorunda olduğu durumlarda tercih edilen çözümlerdir. TROX şimdi gelişmiş, akustik ve teknik olarak optimize edilmiş jet nozülü sizlere sunmaktadır...
 
Yeni TJN jet nozüller, başarılı TROX DUK jet nozüllerden üretilmiştir. Yeni ürün türü, estetik olarak çekici olmasının yanında, daha fazla enerji tasarrufu ve gelişmiş akustik özellikler sağlar. Jet nozül tamamıyla yüksek nitelikli polimerden yapılmıştır ve RAL beyaz alüminyum veya saf beyaz olarak sunulmaktadır. Çok yönlü jet nozüller farklı sıcaklık koşullarında dahi geniş iç mekanlarda konforlu bir iklim yaratır.
 
Opsiyon olarak sunulan ve kolayca takılabilen swirl ünitesi teknik bir yeniliktir. Tahliye aralığının iki aşamalı olarak %80 veya %60'a düşürülmesini sağlar ve küçük alanlar için idealdir  Benzersiz testere dişi uçlara sahip hava kontrol klapeleri sayesinde önemli akustik optimizasyon sağlanır.
 
Besleme hava akımı veya jet için dönüş açısı +30° ile -30° aralığında 5°'lik aralıklarla ayarlanabilir; açı aynı zamanda sınırlanabilir. Bu yenilikçi özellik sayesinde, TJN jet nozül, istenen dönüş açısına hassas olarak ayarlanabilir ve hedeflenen konfor kriterlerine fiilen ulaşılır.
 
Bir başka yenilik de biçim bellekli alaşımla (SMA) otomatik ayarlamadır. Aynı zamanda bellekli metaller olarak da anılan biçim bellekli alaşımlar, orijinal şekillerini anımsarlar ve ısıtıldıklarında önceki deforme şekle dönerler. Kompakt biçim bellekli servomotor, besleme havası sıcaklığındaki değişikliklere hemen reaksiyon gösterebilecek biçimde doğrudan jet nozülün hava akışına yerleştirilir.
 
SMA etkisi ile, jet nozülün dönüş açısı yaklaşık 18 °C ile 28 °C sıcaklık aralığında otomatik olarak ayarlanır; sonuç olarak işgal edilen bölgedeki konfor kriterleri sağlanır. Ayarlama, konvansiyonel genişleme malzemelerinden daha hızlı gerçekleşir.  Servomotora veya geniş kablolamaya ihtiyaç yoktur.

TJN Jet Nozülün Avantajları

 

  • Optimum nozül konturları sayesinde DUK jet nozüllerden 6 dB'ye kadar daha az gürültü
  • Jet açısı ayarlanabilir, sınırlanabilir ve sabitlenebilir
  • Daha küçük alanlar için tahliye aralığının iki aşamalı düşürülmesi
  • RAL beyaz alüminyum veya saf beyaz yüksek nitelikli polimer
  • Tahliye segmanındaki bayonet aksesuarı sayesinde kolay montaj
  • Biçim bellekli alaşımdan yapılan servomotor sayesinde kısa tepki süresine sahip kendinden ayarlanabilir model
  • Düz harici motor, kompakt montaj ve artan enerji verimliliği sağlar
  • TROX Sıcaklık Farkı Kontrol (TDC) ile motorlu nozül için kontrol giriş sinyali ve gerekirse ölçüm ve kontrol sistemleriyle entegrasyon
  • Kanal (dikdörtgen veya daire) veya direkt bağlantı için beş ebat
  • Tüm modeller için görünür alanlarda dış gövde seçeneği

Download press releases

production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://api.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://psp40.onventis.com https://psp22.onventis.com https://trox4u.troxgroup.com", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

E-posta ile bağlantı göndererek bu sayfayı tavsiye et

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


Attachment (max. 10MB)

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..