TROX TURKEY SODEX 2014’TE YENİ ÜRÜNÜ X – FANS’i TANITTI

genel görünüme geri dön
tarih

20.05.2014

yönerge

basın

İnovasyon ve teknolojik yatırımlarıyla HVAC sektöründe önemli bir yeri olan TROX Turkey, Türkiye'nin en büyük fuarı olan ISK-SODEX 2014’te açılışını yeni ürünü olan X-FANS ile gerçekleştirdi. Avrupa genelinde referans projelerde sıkça tercih edilen fanlar emniyet ve iyi hava kalitesini Türkiye’deki projelerde de göstermeyi amaçlıyor.
 
X-Fans santrijfüj ve aksiyal fanlar; havaalanları, oteller, endüstriyel ve idari binalar, kapalı otopark ve altyapı tesislerinde havalandırma ve duman tahliyesi için kullanılıyor. Ağır veya kirli havanın temizleneceği yer neresi olursa olsun TROX yelpazesinde müşteriler ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine uygun fanı bulabiliyor ve yüksek güvenlikli geniş ürün gamı sayesinde optimum faydayı elde edebiliyorlar. X-Fans ürünleri, 200 ile 600 °C derece arasındaki sıcaklıklara ve 120 dakikaya kadar dayanıklılığa sahip fan modellerini (çatı fanları, duvar fanları, şaft duvar fanları, jet fanlar, aksiyal ve radyal fanlar) içeriyor.
 
 
 
X-FANS Duman Egzoz Fanları
 
Duruma bağlı bakım işletim maliyetlerini azaltır
 
Akıllı algoritması, kurulmuş ve çalışan duman egzoz fanları üzerinde yüzü aşkın ölçüm istatistiğine dayanan yenilikçi teşhis prosedürü ile pazar lideri bir başka kozunu oynamaktadır. Bu prosedür sayesinde, duman egzoz fanlarının rulman ve yağlama
yağlarının iki ile beş yıllık aralıklarla değiştirilmesi artık gerekmez. Bu emniyet ürünlerinin hizmet ömrü dolayısıyla 20 yılın üzerine çıkmaktadır. Tek gerekli olan her yıl 30 dakikalık teşhis işletimi yapmak ve her altı ayda bir fanı açıp kapamaktır.
 
• Çatı, santrifüj, duvar ve aksiyal fanlar
• EN 12101, Bölüm 3 uyarınca tüm sıcaklık aralıkları için onaylanmıştır (200 °C, 300 °C, 400 °C ve 600 °C)
• CE işaretli ve uygulama onaylı
 

X-FANS İmpuls Jet Fan
 
Güvenli galeri duman tahliyesi ve doğal ısı dağılımı
 
X-Fans İmpuls Jet Fan, doğal ısı ve duman tahliyesini destekleyen ilk fandır. Çok yüksek sıcaklıklarda ısı kolaylıkla galeri çatılarında birikir. İmpuls Jet Fan, çatıdaki açıklıklar vasıtasıyla termal yüklerin dağılımını kolaylaştırır. Yangın durumunda fan jetin impulsu ilgili alanların hemen hemen dumansız kalmasını sağlar. Bu çift fonksiyon, TROX İmpuls Jet Fanı, yeni mimari konseptlerde uygulamaya olanak sağlayan ikna edici bir yenilik olarak konumlandırır. Tasarım ve boyutlandırma projeye göre yapılabilir.
 
 
X-FANS Jet Havalandırma Sistemi
 
Kapalı otoparklardaki havalandırma ve duman tahliyesinde yeni bir çözüm
 
X-Fans Jet Havalandırma Sistemi, aksiyal fanlar ve emiş havası borularıyla CO ve duman gazlarını uzaklaştıran klasik yönteme alternatif olarak sunulmuştur. CO içeren hava bir veya birden fazla merkezi baca ile uzaklaştırılır. Tavan altındaki jet fanlar sürekli taze hava akımı sağlar. Yangın durumunda sıcak yangın dumanı, merkez bacalardaki güçlü duman egzoz fanlarıyla tahliye edilir. Herkes önceden tanımlanmış alanı terk ettikten sonra, jet fanlar otomatik olarak açılır ve yangını söndürmeye çalışan itfaiyeye destek verir. Aerodinamik bir duman kontrol sisteminin uygulanabilmesi için jet fanlar, sıcak hava gazlarını merkezi bacalara yönlendirir.
production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://api.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://psp40.onventis.com https://psp22.onventis.com https://trox4u.troxgroup.com", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

E-posta ile bağlantı göndererek bu sayfayı tavsiye et

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


Attachment (max. 10MB)

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..