Merkezi hava şartlandırma üniteleri

layer

X-CUBE CROFCU

Benzersiz hijyen
Gövdenin özel biçimi, pürüzsüz yüzeyleri ve bileşenlerin monte edilme şekli ile X-CUBE CROFCU, VDI 6022 kılavuzuna uygundur.

Kolay montaj
X-CUBE CROFCU, kullanıma hazır olarak teslim edilir. Ünitenin vinçle kaldırılabilmesi için taşıma çubuklarının takıldığı deliklere sahip olduğundan dolayı taşınması kolaydır. Boyutlar, temiz oda tavanlarının olağan ızgara ölçülerine uygundur. Rijit tabanından dolayı ünite, tavanlara ya da zeminin üstüne güvenli şekilde monte edilebilir.

Hızlı devreye alma
Gereken tüm parametreler fabrika ayarlıdır. Fabrika kabul testi, her ünitenin normatif şartları ve müşterinin gereksinimlerini karşılamasını temin eder. Sahada pek kablolama gereğinin olmaması, hızlı ve maliyet tasarruflu devreye almaya olanak sağlar.

Güvenli bakım
X-CUBE CROFCU, herhangi bir keskin kenar olmadan tasarlanabildiği için maksimum güvenlik sağlar. Tüm bileşenlere kolaylıkla erişilebilir ve temizlenmeleri kolaydır.

Esneklik
X-CUBE CROFCU sistemini tek bir ünite olarak ya da birkaç ünite ile birlikte kullanmak mümkündür. TROX yazılımı ile bağlantılı olarak bu durum, temiz odalar için esnek bir havalandırma çözümüne neden olur. CROFCU, modern bina yönetim sistemlerine entegrasyon ile birlikte tek başına çalışmaya olanak sağlar.

Alman Yapımı
Almanya'daki çok gelişmiş imalat teknolojisi sayesinde TROX, mükemmel kalitede tedarik yapabilmekte ve en zorlu teslimat süresi şartlarını karşılayabilmektedir. Sadece X-CUBE için TROX, en gelişmiş imalat teknolojisi ile donatılmış olan, Almanya-Hollanda sınırına yakın 15.000 m²'lik özel bir üretim tesisi inşa etmiştir. TROX'un, ilgili endüstri standartlarını uyguladığını ve bileşenleri ile işlemlerinin hepsinin sertifikalı olduğunu bahsetmeye gerek bile yoktur.

daha fazla bilgi

layer

X-CUBE compact

Yüksek performans, küçük boyut
X-CUBE compact, her bir detayda yüksek kaliteyle ve bütün akıllı avantaj yelpazesiyle kendini gösterir. Kompakt ve verimli. Önceden yapılandırılmış ve kullanıma hazır. Dokuz ölçüde mevcuttur. Pervane yuvası olmayan, EC motorlu, enerji verimli plug fanlar, maksimum verimlilik ve düşük ses gücü seviyeleri sağlar. Isıtma serpantini, CO2 sensörü ve kontrol paneli gibi geniş bir aksesuar yelpazesi, X-CUBE kontrol sistemine kolayca bağlanabilir.

Tüm avantaj yelpazesi

 • 600 ila 6.000 m³/h (0,17 ila 1,7 m³/s) arası hava debileri
 • Yüksek toplam basınç artışında maksimum enerji verimi
 • Yüksek hijyen seviyesi (VDI 6022'ye uygun)
 • Döner ısı eşanjörü veya çapraz akışlı plakalı ısı eşanjörü ile ısı geri kazanımı
 • TROX mini pileli veya NanoWave filtreleri ile hava filtreleme
 • Havaya dayanıklı konstrüksiyon türü
 • Kullanıma hazır ünite (tak-çalıştır)
 • İşletme tarafı, sonraki bir aşamada değiştirilebilir
 • Entegre, bus veriyolu uyumlu kontrol teknolojisi

daha fazla bilgi

layer

X-CUBE

With the TROX X-CUBE, an air handling unit with unlimited configuration options, TROX sets a new standard in the AHU market and defines considerably higher levels of quality, performance, flexibility, reliability, energy efficiency, and hygiene. Compelling all down the line. TROX now offers everything from a single source: air handling units and components – ideally complementary to each other.
For even more energy efficiency and better quality with less coordination effort.

 • For the ventilation of rooms and entire buildings, for filtering, heating, and cooling the air, for heat recovery as well as for humidification and dehumidification, and for volume flow rates of up to 86,000 m³/h
 • Flexible frame construction, completely covered externally by thermally insulated panels or doors
 • Easy installation, maintenance and cleaning
 • Flexible MSR-Lösung auf Feldbus-Basis mit deutlich reduziertem Verdrahtungsaufwand
 • Special hygiene construction variant according to AHU Guideline 01 (RLT-Richtlinie 01) for use in hospitals and laboratories; weatherproof construction variant for outdoor installation

daha fazla bilgi

X-CUBE control - the film 

Advanced ventilation systems by example of a hospital

Hygiene and safety are complex challenges that only complete ventilation and air conditioning systems with intelligent control functions can meet. 

X-CUBE control is THE intelligent solution. How? Look here!


X-CUBE Production in Germany. Action!

Engineering. People. Quality. Three words that summarize the essence of our X-CUBE production in Anholt, Germany. Watch our video and discover it for yourself.

You can watch the production of the X-CUBEs - in unusual perspectives, aesthetic details and fast cuts.

ACTION!

TROX automatically checks energy efficiency according to ecodesign directive

With the adoption of the Kyoto Protocol, the European Union has committed itself to reducing CO2 emissions by at least 20 percent by 2020. In order to reach this goal, the EU adopted already in 2005 the Energy-Using Products Directive. The Energy-Related Products Directive 2009/125/EG, colloquially called 'ecodesign directive', defines minimum requirements for many energy-related products. Within the European Union, air handling units have to meet new energy efficiency requirements from 1 January 2016 onwards. The next step after that will become effective two years later, on 1 January 2018.

TROX air handling units of Type X-CUBE are configured to individual customer requirements with a dedicated configuration software. This software automatically considers the new energy efficiency requirements for all X-CUBE air handling units and hence ensures their correct configuration. All X-CUBE air handling units that are produced and placed on markets of the European Union from 1 January 2016 onwards meet the new requirements.

Please find attached the table ErP – Efficiency Requirements as of 2016

ErP – Efficiency Requirements as of 2016

production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://api.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://psp40.onventis.com https://psp22.onventis.com https://trox4u.troxgroup.com", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

E-posta ile bağlantı göndererek bu sayfayı tavsiye et

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


Attachment (max. 10MB)

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..