Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (Almanya)

Liste görünümüne geri dön
Uygulama aralığı

Havaalanları

Tip

Referans

  • Görev
  • Çözüm
  • Sonuç
Düsseldorf, Almanya'nın üçüncü en büyük havalimanı olarak, her sene yaklaşık 15 milyon yolcuyu konuk eder.
Kuzey Ren Vestfalya'dan gelen tüm hava yolcularının hemen hemen % 70'i , Düsseldorf Havalimanı'ndan geçer.
Bu da binanın üzerine büyük mimari yükler bindirir ve aynı zamanda iş güvenliği mühendisliği konusunda ciddi bir meydan okuma arz eder.
17 kişinin öldüğü 1996 yangın faciasından sonra, B Terminalinin yenileme çalışmaları sırasında, yangın koruma planına yeni hedefler eklenmiş ve bunlar yürürlüğe konulmuştur.
Deneyimler, bir yangının en tehlikeli tarafının yangının kendisinin yayılması değil, ürettiği zehirli duman ve gazlar olduğunu göstermiştir.
Yangının erken teşhisi, yangının bölmelendirilmesi ve acil durum çıkışları ile kaçış yollarındaki duman kontrolünün hepsi de, TROX ürünleri kullanılarak garantiye alınan ve uygulamaya sokulan yangından koruma planının çeşitli yönleridir.
Yangın koruma planını yürürlüğe sokmak için ve istenen tüm gereklilikleri yerine getirmek üzere, birbirleri ile kenetlenmiş şekilde ilişki içerisinde olan ve ihtiyaçları tam olarak karşılayan TROX ürünleri kullanılmıştır.
Erken yangın teşhisi, algılamayı garantileyen duman alarmı düzenekleri kullanılarak başarılmıştır.
detektör haznelerinde, zaman içinde toz ve kir parçacıkları çökeltileri biriktiğinden dolayı, TROX, detektörlerdeki kirlilik düzeyini test etme seçeneğini sağlar.
Bu ise, ciddi sonuçlar doğuran ve pahalıya mal olan yanlış alarmların, zamanında yapılan bakım prosedürleri ile ortadan kaldırılabileceği anlamına gelir. 
 
Eğer bir alarm tetiklenirse, FK-K90 tipi yangın damperleri (bakınız çizim) yangını bölümlendirmek üzere harekete geçirilirler.
Otomatik olarak kapanırlar ve dumanın havalandırma sistemlerinden geçerek komşu bölgelere gitmesinin engellenmesi garanti edilmiş olur.
Bu da, duman aspiratörleri ile işbirliği içinde, dumandan arınmış acil çıkışlar ve kaçış yollarını garanti eder.
Duman detektörleri ve yangın damperleri, Honeywell bina otomasyon sistemine LonMark® modülleri vasıtasıyla ilişkilendirilirler.
Mahal gözetleme sistemleri ile beraber çalışarak, yolcular için etkin güvenliği temin ederler.
2001'de hizmete giren kompleks; Düsseldorf hava limanı için özel olarak geliştirilen yangın güvenlik planının çığır açan bir kavram olduğunu kanıtladı.
Bina ve organizasyonel ölçülere ek olarak, erken yangın teşhisi sistemleri ile havalandırma ve duman tahliye sistemlerinin yüksek oranda güvenliği sağlamada anahtar rol oynadıkları kanıtlandı.
A ve C Terminalleri bölgelerinde halihazırda kullanılmakta olan yangın güvenlik planları, nihayetinde tüm terminal için tam ve kapalı bir güvenlik planı olmasını güvenceye almak üzere, kısmen uyarlandı ve güncelleştirildi.
Yangın damperleri ve duman detektörlerinin tüm işlevlerinin uyum sağlaması için, LON teknolojisi üzerine temellendirilen, modern bina otomasyon teknolojisi ile bütünleştirildiler.
 
production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://api.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://psp40.onventis.com https://psp22.onventis.com https://trox4u.troxgroup.com", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

Sayfayı paylaş

Bu sayfayı tavsiye et

E-posta ile bağlantı göndererek bu sayfayı tavsiye et

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

Sayfayı paylaş

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz!

Tavsiyeniz gönderilmiştir ve kısa sürede yerine ulaşacaktır.


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..


İletişim

Sizin için buradayız

Lütfen mesajınızı ve istek türünüzü belirtiniz


Attachment (max. 10MB)

(*) ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

İletişim

Mesajınız için teşekkür ederiz!

Mesajınız gönderilmiştir ve kısa süre içinde işleme alınacaktır.
Servis-İstekler departmanımız en kısa sürede sizinle iletişim kuracaktır..